Mickoski kërkon nga Pendarovski që të thirr takim të liderëve

Shpërndaje

Kryetari i OBRM-PDUKM-së, Hristijan Mickoski, në një intervistë për “360 gradë” i kërkoi Presidentit Stevo Pendarovski që të thirr një takim të ri të liderëve.

“I bëj thirrje Presidentit sa më shpejt që të mos krijojë tensione të panevojshme në publik, të mos kundërshtojmë pozicione dhe të kapërcejmë veten tonë dhe të shohim se kush është më i zoti ose më i dukshëm, kështu që ata janë kundër ne pro, mos ta lodhim opinionin. Njerëzit janë mjaftueshëm të hapur me atë që na ndodh me pandeminë dhe gjithë rrezikun ekonomik në të cilin jetojnë qytetarët, le të ulemi dhe të bëjmë një takim të liderëve dhe të hapim kartat”, thotë Mickoski.

Tridhjetë e pesë deputetë nga LSDM dhe kolegët e tyre nga PSP, PLD, Aleanca e Shqiptarëve, PDSH, Besa, Alternativa dhe deputetë nga grupi i pavarur parlamentar i OBRM-PDUKM-së dorëzuan kërkesë në Kuvend dje për të mbledhur një seancë urgjente të Kuvendit për të konfirmuar vendimet për shpalljen e gjendjes së jashtëzakonshme për shkak të pandemisë me Covid-19 nga Presidenti.