Raka thirrjeve burrave: Rrini në shpi me gra, mos shkoni te dashnorja! (Video)

Shpërndaje

Mikrobiologu kosovar Lul Raka, ka folur sonte në lidhje me të vërtetat dhe të pavërteta e Koronavirusit në Kosovë.

Ndër të tjera, ai në pyetjen se a bartet koronavirusi me anë të marrëdhënies seksuale, e ka dhënë një përgjigje shumë interesante.

Ai ka thënë se deri më sot nuk ka të dhëna për këtë, mirëpo e ka bërë një thirrje për burrat.

“Deri më sot nuk ka të dhëna se bartet mirëpo ato janë në përditësim e sipër. Pra mesazhi është rrini në shpi me gra mos shkoni te dashnorja”, ka thënë ai.

Ndërkohë, në Kosovë ka shkuar në 112 numri i të prekurve me Koronavirus. 40 prej tyre janë duke u trajtuar në Klinikën Infektive ndërsa të tjetër në kushte shtëpiake. Kujtojmë se deri më tani është një i vdekur dhe 5 të shëruar.