Policia jep detajet për kri.smat në Matkë ku ishte përfshirë nipi i Reisit (Video)

Shpërndaje

Zë.nka në Liqenin e Matkës ka ndodhur për shkak të mosmarrëveshjeve rreth lëvizjes së varkave për turistë rreth liqenit. Pjesëmarrësit në zë*nkë, ku pati edhe të sht*ëna, kanë qënë të gjithë pronarë varkash.

“Në orën 14:54 në Shkup, në Kanionin e Matkës, Mervan Sulejmani bashkë me disa persona tjerë kanë su*lmuar fizikisht Amet Saitin dhe Amet Sadikin me çka kanë përdorur edhe ar*më zjarri. të gjithë pjesëmarrësit janë vozitës varkash për turistë. Zë*nka ka ndodhur në lidhje me lëvizjen e varkave në drejtim të shpellës. Nuk ka të lënduar”, thonë nga Ministra për Punë të Brendshme, përcjell in7.

Mervan Sulejmani është nip i kreut të BFI-së, Sulejman Rexhepi. Nuk bëhet e ditur nëse dikush është arrestuar./in7.tv/