Selimi: Të gjithë u bën bashkë sot për t’i proceduar nismat që ia bllokuan Kurtit

Shpërndaje

Shefi i Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Rexhep Selimi pas mbledhjes së Kryesisë së Kuvendit ka folur para medieve, ku ka informuar për mbarëvajtjen e mbledhjes.

Ai ka thënë se gjithë partitë janë bërë bashkë dhe proceduan nismat që dikur i kishin bllokuar Qeverisë Kurti, raporton lajmi.net.Vetëvendosje vazhdon të quaj qeverinë Hoti si jolegjitime, andaj edhe Selimi tha se shumica e krijuar nuk e ka hallin e qytetarëve po e ka hallin e grupacioneve politike.“Në futëm ne agjend nismat që dikur te grupet parlamentare i kishin refuzuar.

Masat që dikur i bllokuan sot i kanë sjellë në kuvend për t’i proceduar. Qeveria ilegale dhe jolegjimitem e Hotit nuk e kishe hallin për mbrojtjen e qytetarëve as gjatë kohës së Qeverisë Kurti e as tash. Të gjitha nismat që ishin bllokuar nga PDK, LDK, NISMA, AAK e Lista Serbe sot u proceduan”, ka thënë Selimi.