Nesër mot me shi

Shpërndaje

Nesër do të mbajë mot i vranët dhe me intervale të shkurta me diell.

Vranësirat gjatë ditës parashihen të sjellin shi i përcjellur edhe me zbrazje elektrike.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 15- 16 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 24-26 gradë Celsius. Do të fryjë erë nga verilindje me shpejtësi 1-9m/s.