Stuhi e madhe e rërës në Ankara të Turqisë (Video)

Shpërndaje

Një stuhi e rrallë e rërës ka lënduar gjashtë persona në zonën Polath dhe Haymana në kryeqytetin e Turqisë, Ankara, gjatë ditës së sotme.

Banorët janë kapur në panik, ndërsa stuhia e madhe e rërës goditi qytetin rreth orës 15:00, shkruan Hurruyet.

Guvernatori i Ankarasë, Vasip Sahin, tha se gjashtë vetë u plagosën lehtë, ndërsa autoriteti shtetëror i meteorologjisë lëshoi alarm të shiut dhe stuhisë më herët gjatë ditës.

https://www.youtube.com/watch?v=98ci9o7X2eQ&feature=emb_title&ab_channel=TRTWorldNow