Gaethje tregon se çfarë i tha Khabibit teksa ai ishte duke qarë në dysheme pas fitores

Shpërndaje

Khabib Nurmagomedov fitoi ndaj Justin Gaethje në UFC 254 për të vulosur edhe një herë se ai është kampion i padiskutueshëm në kategorinë e peshave të lehta.
Përkundër kësaj dy sportistët pas duelit kishin vetëm respekt dhe fjalë të mëdha për njëri-tjetrin, duke treguar vlera dhe shembull për të tjerët.

Këtë e tregoi edhe ylli amerikan, i cila tha se bëri çdo gjë, por Khabib ishte një tjetër nivel.

“U ndjeva mirë, u ndjeva i gjallë. Ai është një njeri i vështirë për ta mundur. Isha gati, por ai ishte më i mirë”.

Ndërsa në pyetjen e gazetarit se çfarë i the Khabibit pak sekonda pas fitores, teksa ai ishte në toke i shtrirë duke qarë për babain e tij që nuk është më në këtë jetë, Gaethje tha:

“I thash që më parë nuk kisha shanse ti thosha se më vjen keq për humbjen e babait, por ju sapo e keni bërë atë shumë krenar”.

Vlen të theksohet se Khabaib në këtë ndeshje njoftoi se do të pensionet pasi nuk dëshiron të paraqitet më në MMA pa babain e tij në krah, i cili i ndërroi jetë muaj më parë.