Interpretim i shkëlqyer i këngës ‘Mora fjalë’ nga Diva e muzikës shqipe Adelina Ismaili

Shpërndaje

Ndër vite komandantit Adem Jashari i janë kushtuar shumë këngë, por kënga “Mora Fjalë”, interpretuar nga këngëtarja e njohur e muzikës popullore Shkurte Fejza, mbetet projekti më i realizuar në të gjitha komponentët artistik, dhe si e tillë mund të cilësohet himni më i bukur kushtuar heroit kombëtar.

Pikërisht këtë këngë, për nder të ditës së flamurit e ka interpretuar shkëlqyer live Mbretëresha e muzikës shqipe Adelina Ismaili, në emisionin e saj “Tete a Tete me Adelinen”, duke e mahnitur të gjithë publikun me ngjyrën e vokalit të saj.

“Pas 5 vitesh, këngë e zemrës”, ka shkruar Adelina.

Mora fjalë mora fjalë e mora vargun, mora qarkun me i thur këngë, me i thur kangë bashklegjendarit, ti këndoj, ti këndojë Adem Jasharit ti këndoj…