Albin Kurti mori kaq like në foton e re në Facebook brenda 14 orëve

Shpërndaje

Kryetarit të VV-së, Albin Kurtit, po i “matet” popullariteti edhe përmes rrjeteve sociale.

Ai tashmë ka tejkaluar ish presidentin Thaçi, me ndjekësit që i ka në Facebook.

Me rreth 450 mijë ndjekës, Kurti bëhet politikani më i ndjekur nga shqiptarët në Facebook.

Ai së fundmi ka ndërruar foton e re të profilit, ku i ka bashkangjitur sloganin e VV-së, “Krejt dhe Drejt”.

Kurti për 14 orë, mori 76 mijë pëlqime në foto.