Certifikohen listat e kandidatëve për deputetë të LDK-së dhe e PDK-së

Shpërndaje

Lista e LDK dhe ajo e PDK-së është certifikuar për zgjedhjet e 14 shkurtit.Në votimin që u bë në KQZ dy listat morën shumicën e votave.

Ndërkohë LVV-ja, Nisma Socialdemokrate dhe AAK-ja nuk janë çertifikuar.