Edhe një infermiere kosovare humb betejën me Covid-19

Shpërndaje

Luljeta Statovci, instumentarja e Klinikës së Oftalmologjisë ka humbur sot betejën nga virusi vdekjeprurës Covid-19.

Lajmin e ka bërë të ditur Oda e Infermierëve të Kosovës (OIK) përmes një njoftimi për media.

“Oda e Infermierëve, Mamive dhe Profesionistëve tjerë Shëndetësorë është njoftuar me pikëllim të thellë se në betejën me Covid 19 ka humbur jetën instrumentarja e Klinikës së Oftalmologjisë, Luljeta Statovci. Ajo do të kujtohet si një profesioniste e përkushtuar në punë e që tërë jetën e saj, u shërbeu pacientëve”, thuhet në njoftimin e OIK.

Postimi i plotë i OIM:

Telegram ngushe?llimi

Oda e Infermierëve, Mamive dhe Profesionistëve tjerë Shëndetësorë është njoftuar me pikëllim të thellë se në betejën me Covid 19 ka humbur jetën instrumentarja e Klinikës së Oftalmologjisë, Luljeta Statovci.

Ajo do të kujtohet si një profesioniste e përkushtuar në punë e që tërë jetën e saj, u shërbeu pacientëve.

Ne? emër të Ode?s se? Infermiere?ve te? Kosove?s, familjes se? te? ndjerës dhe gjithe? kolege?ve, iu shprehim ngushe?llimet me? te? thella me rastin e vdekjes se? parakohshme të koleges Luljeta Statovci.

Me pikëllim të thellë,

Naser Rrustemaj

Kryetar, Oda e Infermierëve të Kosovës