Talat Xhaferi tregon momentin kur braktisi ARM-në dhe iu bashkua UÇK-së

Shpërndaje

Talat Xhaferi, kryetar i kuvendit të Maqedonisë së Veriut në emisionin “N’shpi te…” në News-TV mes tjerash ka rrëfyer edhe momentin, kur braktisi ARM-në dhe iu bashkua UÇK-së, në vitin 2001.

Ai tregon se ka qenë vendim i përbashkët me struktura të caktuara kombëtare për t’iu bashkangjitur radhëve të UÇK-së. Deklaratën e tij të plotë mund ta ndiqni nga minuta e 24:00.