Vjosa Osmani kandidate për presidente, Albin Kurti për kryeministër

Shpërndaje

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti dhe u.d. e presidentit, Vjosa Osmani, kanë arritur marrëveshje, për të garuar së bashku në një listë në zgjedhjet e 14 shkurtit, njofton ALBAZONE MEDIA.

Në konferencën për media, që është duke u mbajtur aktualisht, Kurti e Osmani, nënshkruan marrëveshjen para gazetarëve.

Gjatë pyejtve të gazetarëve, Vjosa Osmani tha se do të jetë kandidate për presidente nga kjo listë, teksa Albin Kurti, për kryeministër.