ZYRTARE: Albin Kurti dhe Vjosa Osmani garojnë bashkë në zgjedhje

Shpërndaje

Kreu i Vetëvendosjes dhe u.d e presidentes Vjosa Osmani, që përfaqëson iniciativën me sloganin “Guxo”, kanë nënshkruar marrëveshje, njofton ALBAZONE MEDIA.

Pas nënshkrimit të marrëveshjes lajmin se do të garojnë në një listë të përbashkët e ka bërë Kurti, duke shtuar se e kanë përpara një fitore të madhe.Ai shtoi se të shtunën do ta dorëzojnë listën e kandidatëve për deputetë, duke lavdëruar punën e Osmanin, ai shtoi se Kosova e ka të zgjedhur presidentin.

“Ne e kemi presidenten dhe e ka kryer detyrën me dinjitet. Sigurisht se kemi punë dhe një fitore të madhe. Do të shpërbejmë me përuruesi”.