Mësohen çiftet e 1/8 së finales në “EURO 2020”

Shpërndaje

Ka përfunduar faza e garave në grupe në “Euro 2020”, pasi që u zhvilluan ndeshjet e fundit për xhiron e tretë. Tani janë mësuar të gjitha skuadrat që janë kualifikuar në raundin tjetër, derisa dihen edhe çiftet për fazën e 1/8 së finales.

Të gjitha takimet e 1/8 së finales:

Uells – Danimarkë

Itali – Austri

Belgjikë – Portugali

Angli – Gjermani

Kroaci – Spanjë

Holandë – Çeki

Suedi – Ukrainë

Francë – Zvicër

Ndeshjet e para të këtij raundi nisin të shtunën me sfidat Uells-Danimarkë dhe Itali-Austri.