Thaçi: Parakalimi me flamur në Minsk ishte fitorja jonë e parë

Shpërndaje

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi po qëndron në Minsk të Bjellorusisë.

Thaçi përmes Facebookut ka thënë se parakalimi i flamurit të Kosovës në Lojërat Olimpike që do të fillojnë në këtë qytet është fitorja jonë e parë.

Thaçi ka thënë se është i bindur në fitoren e Majlina Kelmendit dhe 11 sportistëve tjerë të Kosovës në këto lojra.