Prokuroria Speciale distancohet nga Katica Janeva

Shpërndaje

Prokuroria Speciale i ofroi ndihmë prokurorëve të cilët po e hetojnë rastin me arrestimin e pronarit joformal të televizionit 1TV, Boki 13, për shkak të indikacioneve se ka qenë pjesë e grupit të ka shantazhuar biznesmenët dhe pastrim parash.
Prokurorja Speciale Lençe Ristevska në një konferencë të jashtëzakonshme shtypi tha se zërat për përfshirjen e Katica Janevës në rastin “Reket” nuk e prishin imazhin e PSP-së si institucion.