“Tetova e Dardana”, Gold AG me këngë kushtuar Komandant Rokit

Shpërndaje

“Tetova e Dardana” është titulli i këngës më të re, të cilën e ka publikuar Gold AG të shoqëruar me videoklip.

Vet Arian Agushi qëndron prapa këtij projekti, pasi e ka shkruar tekstin dhe e ka bërë muzikën, ndërsa orkestrimin e ka realizuar Alban Furtuna.

Lule Mustafa është kujdesur për vokalin përcjellës, derisa videoklipi është xhiruar nga produksioni XL Films.

Kënga i kushtohet Rahim Beqirit, i njohur si Komandant Roki, i cili ndërroi jetë në vitin 2001 pas plagëve të marra në Drenovec të Tetovës.