Haziri: Një marrëveshje e mundshme LDK-VV është qeverisja me rrotacion

Shpërndaje

Nënkryetari i LDK-së në emisionin në RTV Dukagjini, ka thënë se një marrëveshje e mundshme me Vetëvendosjen është qeverisja me rrotacion.

Haziri ka thënë se sot në Kuvendin e Përgjithshëm të LDK-së, me angazhim dhe përkrahje komplet të partisë, është vendosur që opsioni i vetëm i mundshëm për një koalicion parazgjedhor është Vetëvendosje.

Derisa, ka theksuar me është përjashtuar mundësia e koalicioneve me partitë e tjera, qoftë para dhe pas zgjedhjeve.