Kasami lideri i vetëm shqiptar që pritet në nivel më të lartë diplomatik nga SHBA (Foto)

Shpërndaje

Kasami lideri i vetëm shqiptar që pritet në nivel më të lartë diplomatik nga SHBA, shkruan ALBAZONE MEDIA.

Koalicioni LSDM-BESA në vijën e partneritetit strategjik me SHBA.

Siç edhe u njoftua disa ditë më parë, lideri i Lëvizjes BESA, Bilall Kasami do të ketë takime të shumta zyrtare në SHBA, ku dje është takuar me kongresmenin Eliot Engel, kurse sot ka vazhduar takimet me ndihmës sekretarin e shtetit për Evropë dhe Euro-Azi, ekselencën e tij, ambasadorin Philip T. Reeker.

Më poshtë ju sjellim edhe takimet e liderit të Lëvizjes BESA, Bilall Kasamit: