Pacolli: Sa kam qenë ministër nuk kam parë asnjë plan për ndarje të Kosovës

Shpërndaje

Ish-ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, ka thënë se sa ishte në këtë pozitë nuk kishte parë se do të ketë ndarje të vendit për arritjen e marrëveshjes përfundimtare Kosovë-Serbi.

“Sa kam qenë ministër i jashtëm kurrë nuk kam parë asnjë plan për ndarje dhe nuk besoj se as sot po diskutohet ndonjë plan i tillë. Ndaj u bëj thirrje dhe njëherë kryeministrit dhe presidentit: Bëhuni bashkë sipas një Ligji të ri që ta propozojë Komisioni i Venecias dhe veproni së bashku. Procesi nuk duhet të ndalët, nuk ka kohë më”, ka thënë Pacolli, tansmeton ALBAZONE MEDIA.

Postimi i plotë i tij: