Ministrat e BDl-së të infektuar me koronavirus, pas Bekteshit tani edhe Ademi ka rezultuar pozitiv

Shpërndaje

Ministri i arsimit dhe shkencës Arbër Ademi, nëpërmjet një statusi në Facebook ka shkruar se pas testimit të bërë për COVID-19mbrëmë, ka rezultuar pozitiv.

Në postimin e tij Ademi shkruan:

Të dashur miq, familjarë dhe bashkëpuntorë,

Ju njoftoj se pas disa simptomave të lehta mbrëmë dhe dyshimeve se mund të jem infektuar me COVID-19, kam bërë testin e që fatkeqësisht kam rezultuar pozitiv!

Apeloj tek të gjithë ju që maksimalisht t’i respektoni protokolet për të mirën e shëndetit tuaj dhe të afërmive në përgjithësi.

Dëshiroj të gjitha të mirat për juve dhe familjet e juaja! -thotë Ademi.