Aksidenti në Kamëz, familjarët zbulojnë lidhjen: Alida ishte e fejuara e vëllait të Denit!

Shpërndaje

Detaje të reja kanë dalë në dritë nga aksidenti i ndodhur pak ditë më parë në Kamëz, ku një 22-vjeçare, Alida Spahiu humbi jetën. Prindërit e vik*timës kanë kërkuar në Gjykatë që shoferja Denisa Doku të mos ndiqet penalisht, pasi kanë marrëdhënie familjare. Ata kanë zbuluar se Aida ishte e fejuara e vëllait të 19-vjeçares së mbijetuar.Ndër të tjera avokati i Denisa Dokut ka kërkuar masë të lehtë sigurie.

Ai është shprehur:

Vajza është studente dhe ti jepet mundësia të vazhdojë shkollën. Duhet të ndalohet edhe drejtuesi i Benzit derisa të dalë ekspertiza. Aksidenti ka ndodhur në momentin që Smart-i do të merrte kthesën. Drejtuesja e mjetit nuk ka qenë e alkoolizuar, as me shpjetësi.