Ndodh në Durrës: Qytetari mbyll derën me silikon të mos i futet uji

Shpërndaje

Përmbytjet e ditëve të fundit e kanë detyruar një qytetar në Durrës të mbyllë derën e shtëpisë së tij me silikon. Banori e ka parë si mundësinë e vetme për të parandaluar që uji të futet në banesë.

“Shtëpinë sa e kam rregulluar se në 2016 m’u prish. Asnjë lloj dëmshpërblimi nuk kam marrë”, thotë ai.

Rasti është denoncuar nga kreu i degës së PD, në Durrës, Ferdinand Xhaferraj, i cili ka shkuar për të vizituar këtë familje.

“I gjithë mundi dhe djersa e një jete të tërë, këtij qytetari i shkon dëm nga përmbytja që vjen si pasojë e papërgjegjshmërisë, arrogancës dhe moskujdedjes së Qeverisë”, shkruan Xhaferraj, ndër të tjera. g.v/abcnews.al