Sondazhi i ri: LVV-ja prin me 54.1 %, PDK me 14.9% dhe LDK-ja me 10.3 %

Shpërndaje

Në RTV Dukagjini është prezantuar sondazhi më i ri për zgjedhjet parlamentare të 14 shkurtit.Sipas sondazhit të Riinvest Analytics LVV prin me 54.1 %, e pasur nga PDK me 14.9%.

LDK sipas këtij sondazhi renditet e treta me 10.3 %.

AAK do t’i marrë 6.5 për qind.Ky sondazh është realizuar me mbi 1 mijë respodent.