Bekim Jashari i drejtohet babait: Jam krenar që jam gjaku yt (Foto)

Shpërndaje

Kryetari i Skenderajt, Bekim Jashari, së bashku me nënkryetarin Nuredin Lushtakun kanë vizituar skulptorët të cilët tanimë janë në përfundim të punës së tyre për skulpturën e heroit Hamëz Jashari të shkrirë në bronzë.

Jashari në një postim në llogarinë e tij në Facebook ka shkruar se është krenar me veprën e Hamëz Jasharit.

“ Ju lumshin duart të dyve për një vepër kaq të përkryer! Shumë faleminderit. Gjithmonë krenar që jam gjaku yt dhe me veprën tënde”, ka shkruar ai në Facebook.