Deri në fund të javës mot i nxehtë me temperaturë maksimale deri në 38 gradë

Shpërndaje

Vazhdon periudha e moti të ngrohtë dhe stabil. Rritje të vranësirave do të ketë nga e premtja. Të dielën dhe të hënën kryesisht në pjesët veriore do të ketë kushte për paraqitje të shirave të shkurtër dhe dukurisë të bubullimave, njoftoi DPHM.

Temperaturat maksimale ditore do të jenë në interval prej 30 deri në 38 gradë.