“Bomba nga El Cheka”: “Xhevat Ademi kritikon shqiptarët pse mbajnë ramazan”

Shpërndaje

Në “bombën” e rradhës të publikuar nga El Cheka, protagonistë janë Xhevat Ademi dhe Ali Ahmeti. Në bisedën e përgjuar telefonike, dëgjohet Ademi ku i thotë Ahmetit se ka dalë në qytet dhe qyteti ka qenë bosh. Ai gjithashtu ka kritikuar shqiptarët pse mbajnë ramazan, duke thënë se në këtë vapë nuk mbahet ramazan, nuk agjërohet 18 orë dhe se ai në shtëpinë e tij ua ka ndaluar agjërimin edhe gruas edhe fëmijëve. Në bisedë ata gjithashtu folin edhe gurbetçarët, të cilët nuk vijnë për të votuar e Ademi thotë se nuk kan para prandaj nuk vijnë, ndërsa Ahmeti thotë njëherë në 4 vjet vijnë, pse mos vijnë për 100 euro. /InfoMagazin/

Shkrimi i plotë i El Chekës: (El Cheka)

A JAN NORMAL BE KETA QE PERZIHEN EDHE TE AGJERIMI Popullit?
Xhevat Ademi dhe Ali Ahmeti thon se shqiptaret behen demek mbajn ramazan, ku Xhevat Ademi thot se va ka ndalu ne shpi me mbajt ramazan sepse ata qe mbajn ramazanin nuk jan mire me mendjen!
Ali Ahmetit nuk i intereson nese kan mundesi gurbecaret me ardh te votojn, thot jo cfar ndihme njeher ne 4-vjet vin 100 euro munden ti gjejn! A udbashet e nanes edhe te folmen si kurva e kan!