Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Shpërndaje

Moti sot do të jetë me diell dhe i ngrohtë. Në vend do të fryjë një erë e lehtë veriore.

Temperaturat minimale do të lëvizin prej 10 deri në 19, ndërsa temperaturat maksimale do të lëvizin prej 30 deri në 37 gradë celsius.

Nga Drejtoria për Punë Hidrometeorologjike njoftojnë se në ditët në vijim moti do të jetë i qëndrueshëm dhe shumë u i ngrohtë. Do të ketë rritje të temperaturave.

Më ngrohtë pritet të jetë ditën e mërkurë, ndërsa temperaturat maksimale do të lëvizin prej 34 deri në 40 gradë celsius./Telegrafi/